Zamiast wyrzucać, używaj ponownie!

Tylko w ciągu jednego roku na pustynię Atakama w Chile trafia aż 60 tys. ton nowych i zużytych ubrań. To tyle co 1500 pełnych ciężarówek! Ubrania zamiast trafić do drugiego obiegu, tworzą gigantyczne wysypisko śmieci.

Co możemy z tym zrobić? Na to pytanie odpowiadamy w naszym spocie, który właśnie koncentruje się na problemie konsumpcjonizmu. Można z nim walczyć poprzez ponowne użycie (Reuse), czyli wielokrotne wykorzystanie przedmiotów, które często po jednym użyciu trafiają do kosza.

Reuse (ponowne użycie) – to zaraz po Recycle (recykling), Reduce (redukcja) trzecia i zarazem ostatnia z zasad 3R. Ten kluczowy koncept w ekologii ma na celu minimalizację wpływu ludzkości na środowisko. Jak te reguły zrealizować w praktyce pokazaliśmy w naszych 3 spotach

Stowarzyszenie Program Czysta Polska już od kilku lat prowadzi kampanię społeczną „Czysta Polska zaczyna się w Twoim domu”. Spoty promują działania na rzecz ekologii i pokazują, że każdy ma możliwość na co dzień robić coś dobrego dla środowiska, czyli tak naprawdę dla siebie samego.

Więcej cennych wskazówek znajdziecie w naszym ostatnim spocie.