Podczas wydarzenia najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach z tworzenia eko makramowych breloków oraz własnoręcznie zrobić ekologiczne motanki - "laleczki szczęścia". Była też gra terenowa "Odkrywcy Dzielnicy Wisła" oraz gra sensoryczna "Nadwiślańska zgadywanka". Zarówno dzieci jak i dorosłych przyciągnął pokaz "Niebo Dzielnicy Wisła" w plenerowym planetarium.
W trakcie festiwalu o kondycję fizyczną uczestników zadbały trenerki Zdrofit. A ćwiczenia w rytm muzyki saksofonisty Roberta Grabowskiego oraz energetycznych setów Techno Szamanki to czysta przyjemność.
Równolegle odbyło się także sprzątanie plaży - wolontariusze ze Stowarzyszenia Lepsza Polska i Grupy Polsat Plus oraz mieszkańcy pozbierali odpady w miejscach trudno dostępnych takich jak zarośla.
Kolejne spotkania odbędą się:
- 26 lipca na plaży Żoliborz,
- 30 sierpnia na plaży Rusałka,
- 20 września na Poniatówce.
Rzeka daje nam dużo dobrego, zróbmy też coś dla niej! Festiwal Plaż w Warszawie jest do tego świetną okazją. Dlaczego warto wziąć w nim udział - odpowiedź w materiale:
Warszawskie plaże
Warszawska Wisła może się pochwalić piaszczystymi, urokliwymi plażami, które przyciągają mieszkańców wieloma atrakcjami oraz wyjątkową przyrodą. Każda z plaż jest inna, każda ma swój niepowtarzalny klimat. Tak jest właśnie na Plaży Saskiej, którą jako pierwszą odwiedzimy w ramach Festiwalu. To spokojna, piaszczysta i długa plaża, o lokalnym klimacie. Ze względu na swój charakter często odwiedzają ją rodziny z dziećmi, seniorzy, właściciele psów. W pobliży plaży znajduje się plac zabaw, ale także kluby wioślarskie, jest też miejsce wyznaczone na grilla i ognisko. Nieopodal plaży znajduje się wioska wiklinowych kopuł - element "Sztuka Ziemi" (Land Art.), która powstała w 2024 roku i stała się kierunkiem wycieczek szkolnych i harcerskich. To malownicze miejsce stworzono z nadwiślańskich pędów różnych gatunków wierzb, będące połączeniem sztuki i natury.
Aby móc się cieszyć z uroku i przyrodniczy walorów stołecznych plaż - miasto systematycznie je oczyszcza. Na plażach przesiewany jest piasek, regularnie sprzątane są śmieci, są też licznie ustawione pojemniki na odpady w kształcie beczek.
Źródło: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, Polsat News
Oprac. Karolina Pawłowska